Bankacılık ve Sigortacılık

Programın Adı: BANKACILIK ve SİGORTACILIK

Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. Rabia KÖSEOĞLU

Ders İçerikleri

Bankacılık ve Sigortacılık Programı, finans sektörünün ihtiyacı olan ve özellikle bankacılık ve sigortacılık alanında; para piyasalarının işleyişi ve mevzuatı konusunda bilgi sahibi olan ara eleman ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.Bu çerçevede Bankacılık ve Sigortacılık Programı mezunları, sektörün ihtiyacı olan teorik ve teknik altyapılarıyla nitelikli eleman olarak reel ve finans sektöründe yerlerini almaktadır. Bankalar, sigorta şirketleri ve acenteleri başta olmak üzere finansal sistemde yer alan tüm kuruluşlarda, reel sektörde yer alan işletmelerin finans bölümlerinde ve kamuda istihdam edilmektedirler.

2 yıllık önlisans eğitimi sürecinde öğrencilere ekonomi, finans, yönetim, hukuk, matematik derslerinin yanı sıra sektörünün ihtiyaç duyduğu uzmanlık alanlarına yönelik meslek dersleri verilmekte sektörün önde gelen kuruluşlarında zorunlu staj yaptırılmaktadır.

Mezunlar; Bankacılık ve Sigortacılık alanında özel ve kamu kuruluşlarında çalışma olanağına sahiptirler.

Ayrıca Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri önlisans eğitimleri sonunda Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin Lisans Programlarına geçiş olanağına sahip bulunmakta ve eğitim hayatlarına devam edebilmektedirler.

BOLOGNA BİLGİ PAKETİ