MYO Turizm Otel İşletmeciliği ile Seyahat Hizmetleri Bölümü Öğrencileri ve Hocaları Turizm Haftası Etkinliklerine Katıldı

24 Nisan 2017 Pazartesi

Ardeşen Turizm Fakültesi ve Ardeşen Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz Rize Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen 15-22 Nisan 2017 Turizm Haftası Kutlama Programına katılım gerçekleştirdiler. Program kapsamında 19 Nisan 2017 Çarşamba günü “Turizm Öğrencileri ile Sektör Buluşması” başlığı altında Rizem Kültür ve Turizm Derneği yöneticileri ve otel yöneticileri ile bir araya geldiler. Turizm konulu söyleşi kapsamında sektör yöneticileri tecrübeleri hakkında bilgiler verirken, öğrencilerimiz sektör ve işletmecilikle ilgili sorularını sorma imkânı bularak turizm sektörü ile ilgili değerli bilgi ve kazanımlar elde ettiler.

Rizem Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ramazan Aydoğan öğrencilerimize Rize’de Turizm sektörünün hızla geliştiğini, iş imkânlarının ve yatırımların hızla arttığı bir bölge haline geldiğini ve kalifiye işgücüne her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Aydoğan aynı zamanda turizm sektörü içerisinde yer alan herkesin yabancı dil bilmesi ve öğrenmesi gerektiğini, bu durumun önemini bölgedeki destinasyonlara gelen yabancı turistlerin her geçen gün arttığını görerek ihtiyacı karşılamak gerektiğine vurgu yaptı. Toplu fotoğraf çekimi ile söyleşi son buldu.